Har du et drive ud over det sædvanlige? Motiveres du af salg, salg, salg, partnerskaber og resultaterBegejstres du, når dine mål realiseres, og helmer du ikke, før det er sket?

Så er det nu, vi gerne vil høre fra dig! 

Med reference til klubbens direktør søger vi en Kommerciel chef til Viborg HK Danmarks mest vindende klub igennem tiden. En Kommerciel chef der kan se sig selv skabe resultater igennem et velkendt og succesfuldt brand, som emmer af nytænkning, historier, traditioner og sejre. Hvor hverdagen er præget af hurtig eksekvering af nye idéer og koncepter i vores professionelle set-up.  

Jobbets ansvarsområder: 

Som Kommerciel chef vil du være ansvarlig for salg til og pleje af eksisterende kunder og samarbejdspartnere. Desuden er du ansvarlig for at identificere, opsøge og udvikle nye kommercielle partnerskaber. Salget vil både omfatte vores traditionelle produktportefølje med bl.a. eksponering på spillertrøjer og i hallen men også nye koncepter og aktiviteter fx salg afvores events og netværkskonferencer

 

Funktionsbeskrivelse Kommerciel chef for Viborg HK  

Ansvarsområder:  

 • Ansvarlig for klubbens sponsorbudget
 • Planlægning og eksekvering af salgskampagner til eksisterende samt nye sponsorere og partnere
 • Opdatering og udvikling af produktportefølje 
 • Opsøgende ny-salg
 • Tilrettelæggelse og gennemførelse af salgsmøderpartnermøder og kontraktindgåelse 
 • Udvikling af og deltagelse i sponsorevents og sponsorpleje
 • Tværfagligt samarbejde på klubkontoret
 • Ad hoc-opgaver

Kompetencer og praktisk erfaring med  

 • Salg – herunder både opsøgende salg og gensalg 
 • Kommercielle partnerskaber
 • Udvikling og eksekvering af salgskampagner 
 • Dokumenterbare resultater

Personlige egenskaber 

 • Struktureret, målrettet og KPI-styret 
 • Høj kapacitet, effektiv og hurtig
 • Systematisk opfølgende og resultatmotiveret
 • Iderig og ambitiøs
 • Passioneret, konkret og vedholdende 
 • Et stærkt lokalt og nationalt netværk er en forudsætning for succes

Har du lyst til at sælge Danmarks mest kendte håndboldbrand - hvor visionen er at blive Verdens Grønneste Klub, og  hvor vi arbejder med både lokale og nationale partnerskaber

Så send din ansøgning og dit CV til direktør Alice Monberg på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.  senest den 10. marts. Samtalerne afholdes løbende. For yderligere oplysninger kontakt direktør Alice Monberg på 23658330.

Ansættelse hurtigst muligt.

0
0
0
s2smodern